Izoterma z agregatem

Izoterma samochodowa z agregatem chłodniczym jest specjalistycznym sprzętem transportowym, który umożliwia bezpieczne przewożenie produktów żywnościowych, jej konstrukcja oraz sposób izolowania od otoczenia zależą nie tylko od specyficznych warunków jakie mają zachować w swoim wnętrzu. Samochód izotermiczny jest szczególnie pożądany przez firmy spożywcze i farmaceutyczne. Ze względu na warunki w jakich muszą być przechowywane produkty firm produkujących żywność czy leki stosowanie transportu w samochodach izotermicznych pozwala zaoszczędzić sporo środków.

Przede wszystkim stabilna temperatura.

Izoterma samochodowa instalowana jest na podzespołach w postaci standardowych samochodów dostawczych – chłodniczy samochód na ramie samochodu dostawczego do 10t to znakomity środek transportowy umożliwiający dostarczenie gotowych produktów spożywczych w miejsce sprzedaży czy przechowywania. Dobrze przygotowana izoterma chłodnicza niewspomagana agregatem chłodniczym będzie w stanie utrzymać temperaturę założoną w dokumentacji technicznej nawet przez 10 – 20 godzin.

Mrożonki tylko z agregatem

Izoterma z agregatem polecana jest do transportowania żywności głęboko mrożonej oraz mrożonej do temperatury -4 do -8 st C. Te produkty to między innymi ciasta, pieczywo, oraz owoce i warzywa. Znakomicie przechowują się w tej temperaturze produkty spożywcze i mrożonki dla gastronomii. Dzięki ich odpowiednim przygotowaniu oraz przechowywaniu restauratorzy mogą zapewnić dobre, naprawdę świeże produkty (te produkty zachowują swoją jakość, smak i aromat przy delikatnym mrożeniu – inaczej ma to miejsce z mięsami).

Do przewożenia produktów których temperatura przechowywania jest niższa niż zero konieczne jest stosowanie agregatów chłodniczych wspierających komorę izotermy w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Mrożonki nie mogą zostać ponownie zamrożone w przypadku ich rozmrożenia. Sprawia to, że przewożenie produktów w izotermach z agregatem jest bezpieczne dla towaru oraz końcowego odbiory produktu.