Przewóz spożywki

Dla firm, które zajmują się przewozem artykułów spożywczych izoterma samochód to najlepsze z możliwych rozwiązań. Dzięki nim mogą także przewozić artykuły mrożone, w tym między innymi mięsa, warzywa, owoce. Co więcej, izoterma samochodowa zazwyczaj używana jest przez producentów lodów, którzy wystawiając się na powietrzu, mają okazję serwowania swoim klientów zmrożonych posiłków. Zaletą izoterm jest to, że można ustawiać w nich odpowiednie temperatury, w zależności od tego, do jakich celów przewozowych wykorzystujemy nasz samochód.

Samochody dostawcze

Odpowiednio przygotowane samochody dostawcze umożliwiają przetransportowanie typowych produktów żywnościowych. Ponieważ współcześnie gro wysokoprzetworzonej żywności posiada bardzo długie daty przydatności do spożycia, jednocześnie umożliwia transportowanie ich bez udziału niskich temperatur (związane to jest ze stosowaniem odpowiednich konserwantów podczas procesu produkowania żywności) nie ma konieczności stosowania agregatów chłodniczych. Nawet typowa konstrukcja izotermy nie będzie konieczna, aczkolwiek uchronienie transportu przed wilgociom jest niezbędne podczas transportu żywności.

Dobre czasy dla transportu

Z danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny Wynika, że w gospodarce krajowej, a w szczególności w transporcie widać wyraźne optymistyczne poglądy na przyszłe kwartały.

Od marca 2015 r. utrzymują się pozytywne opinie dotyczące koniunktury handlu detalicznego. Podmioty należące do sekcji transport i gospodarka magazynowa od ośmiu miesięcy oceniają koniunkturę gospodarczą optymistycznie, choć we wrześniu nieco ostrożniej niż w sierpniu.

Jak podaje biuletyn GUS również w transporcie drogowym nastroje są znacznie lepsze w porównaniu rok do roku. W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym właściciele firm transportowych oceniają wielkość zamówień i szacowane  obroty z większą ostrożnością niż w sierpniu, jednak trudno mówić o znaczących problemach w rozwoju transportu, szczególnie dostaw w transporcie drogowym.

transport drogowy nastroje koniunktura gus

Nastroje w transporcie wg raportu GUS – Wrzesień 2015, źródło: GUS