dostawczak otwarty

Samochód dostawczy w małej firmie

Transport przedmiotów w firmie, często takiej, która nie jest wyposażona w odpowiednią flotę samochodów dostawczych może być kłopotliwe. Wynajęcie firm zajmujących się przeprowadzkami jest rozwiązaniem dość kosztownym. Można skusić się na wykonanie takiej operacji samodzielnie z udziałem wypożyczonego samochodu dostawczego.

 

Przygotowania do przetransportowania wyposażenia firmy.

Samo przygotowanie wszystkich elementów będących na wyposażeniu biura firmy nie powinno stanowić większego problemu logistycznego. Meble oraz pozostałe elementy wyposażenia  biura można w odpowiedni sposób wyposażyć, dzięki czemu możliwe będzie bezpieczne przewiezienie tych produktów bez ich uszkodzenia.

bus transportowy dostawczy

Dostawcze samochody można wynajmować na długi okres czasu

Firma transportowa, która zajmuje się przeprowadzkami profesjonalnie posiada zawsze na wyposażeniu odpowiednie środki mające na celu zabezpieczenie sprzętu. Usprawnienie tego procesu będzie mieć duże znaczenie dla ewentualnych strat jakie mogą wystąpić w transporcie.

Dobranie odpowiedniego samochodu dostawczego jaki wystarczy do przewiezienia w odpowiednie miejsce. Wśród samochodów jakie występują w wypożyczalniach samochodów dostawczych będziemy szukać modeli jakich wymiary będą odpowiadać możliwym gabarytom sprzętu jaki planujemy przetransportować

 

– Z doświadczenia wiemy, że wielu klientów chce do przeprowadzek wynajmować mniejsze jednostki pomimo, iż różnica w kosztach do dużego Transita jest niewielka, a można przewieźć nim więcej rzeczy za jednym razem – wspomina Radek Bronowicki, wieloletni kierowca, doradzający przy doborze floty transportowej

Z punktu widzenia osoby organizujące transport po możliwie niskich kosztach wybór samochodu, który jest odpowiednio niedrogi i zapewnia pewne gabaryty do przetransportowania. Jednak nie do końca dobrą okazją jest dobranie zbyt małego wozu. Przykładowe rozmiary skrzyń transportowych podajemy poniżej:

Renault Kangoo

4035 mm x 1663 mm x 1800 mm

Długość przedziału ładunkowego: 1402 mm

Szerokość przedziału Ładunkowego: 1190 mm

 

Takie wymiarplac z biały,i samochodami dostawczymiy pozwolą na przewiezienie niewielkiej liczby mebli, lub kilka sprzętów komputerowych. W zupełności nie wystarczy on do przewiezienia większej liczby produktów. Dodatkowo, za każdym zwrotem i załadunkiem tracimy czas przez jaki biuro firmy nie pracuje, jednocześnie wydając pieniądze na paliwo.

– Jeżeli nie chcemy wydawać większej ilości pieniędzy na sam samochód, dobierzmy odpowiedni samochód do wielkości naszej firmy, a dokładnie objętościową wielkość sprzętu jaki będziemy przewozić. Oczywiście najęcie naczepy kontenerowej do 16t tira załatwiłoby sprawę przenosin małych i średnich firm za jednym razem, jednak koszty najmu samochodu dostawczego o mniejszych wymiarach będą bardziej współmierne niż najęcie TIRa z naczepą, nawet gdyby nasz samochód dostawczy miał wykonać kilka kursów – mówi Jakub Potoczek, właściciel jednej z firm budowlanych.

Zobacz również: http://www.carforyou.com.pl/lodz/wynajem-dlugoterminowy-samochodow