Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych

Firma angażująca się w usługi transportowe zobowiązana jest do zaopatrzenia się w odpowiednią ilość pojazdów dostawczych, zapewniającą możliwość wykonywania pracy wobec chętnych klientów. Właściciele firm transportowych powinni więc zapewnić samochody dla firmy, w celu uzyskania ciągłości klientów i wpływów finansowych, jak również utrzymania wysokiego poziomu oferowanych usług.

Istnieje kilka opcji wyposażenia firmy w samochody dostawcze – spośród nich najbardziej popularnymi i wydającymi się najkorzystniejszą alternatywą jest leasing lub wynajem długoterminowy dostawczego auta. Zobacz przykład na stronie: http://www.carforyou.com.pl/lodz/wynajem-dlugoterminowy-samochodow

Leasing a wynajem auta dostawczego

Obydwie wspomniane opcje okazują się być korzystne z punktu widzenia właściciela firmy transportowej – subtelne różnice w formach zaopatrzenia w pojazdy decydują jednak o podejmowanej decyzji.

Leasing okazuje się trafną propozycją dla osób, które po skończonym okresie spłacania samochodu chcą zostawić go sobie na własność – forma leasingu polega bowiem na ostatecznym uzyskaniu prawa własności do spłaconego pojazdu. Nie zawsze jednak podobne rozwiązanie okazuje się korzystne.

W odniesieniu do firm transportowych niezbędne staje się częste zmienianie pojazdów, z uwagi na wysoki stopień ich zużywania. Wobec tego bardziej opłacalną opcją może okazać się wynajem długoterminowy.

Samochody dostawcze na wynajem

Wynajem samochodów dostawczych do firmy posiada wiele mocnych stron, które decydują o jego większych korzyściach, w zestawieniu z omówionym powyżej leasingiem.

Właściciel wynajmujący samochody zwolniony jest bowiem z konieczności doglądania formalności, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pojazdów – zarówno opłaty do ubezpieczalni, jak i regularnie wykonywane przeglądy pozostają bowiem po stronie wypożyczalni samochodów.

Ponadto w sytuacji konieczności naprawy auta właściciel otrzymuje samochód zastępczy, nie ma również problemu z wypożyczeniem nowszego modelu po skończeniu umowy – powyższe aspekty wydają się więc zachęcać przedsiębiorców do korzystania z oferty wynajmu długoterminowego samochodów dostawczych.